Škoda svolává 2.784 vozů, problém se týká motorů 1.2 TSI a 1

Škoda svolává 2.784 vozů, problém se týká motorů 1.2 TSI a 1.6 MPI

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto vyhlásila svolávací akci, která se týká modelů Fabia, Octavia, Rapid a Yeti s motorizacemi 1.2 TSI a 1.6 MPI.

Web Svolávačky.cz upozornil na svolávací akci mladoboleslavské automobilky s označením 15H4, která se týká modelů Fabia, Octavia Rapid a Yeti s motorizacemi 1.2 TSI (CJZB) 2013 – 2015 a 1.6 MPI (CWVA) od roku 2014.

U obou motorizací může docházet k povolování šroubů přestavovače vačkové hřídele, v důsledku čehož muže nakonec prasknout i řemenice. Z tohoto důvodu je potřeba u dotčených vozů vyměnit nastavovač vačkové hřídele i nastavovací ventil vačkového hřídele.

O závadě se údajně ví již delší dobu a oprava tak mohla být již provedena, tedy alespoň pokud vlastníci absolvují pravidelný servis v autorizovaných dílnách. To ovšem není povinností žádného majitele vozu.

A jak se vlastně závada může projevit? Podle webu Svolávačky.cz se lze nejprve setkat s kolísáním otáček, případně lze slyšet abnormální zvuky z motorového prostoru. V případě poškození řemenice už ale motor nemusí ani nastartovat a může dojít i k úniku oleje.

Pokud vlastníte některý z výše uvedených modelů s problémovou motorizací, doporučujeme si nejdříve ověřit, zda se svolávací akce vztahuje i na váš automobil. To můžete učinit buď přes kterýkoliv autorizovaný servis Škoda, kam by mělo stačit napsat e-mail s žádostí a Vin-kódem, nebo skrze systém on-line prověření, kam stačí zadat pouze VIN-kód vašeho automobilu.