Sportovní Tucson se poodhaluje světu.

Sportovní Tucson se poodhaluje světu. Ale ne ten, který byste čekali

Automobilka Hyundai láká na sportovnější verzi modelu Tucson. Ostré „enko“ s okořeněnou technikou to ale zatím není.

Není to tak dávno, co značka Hyundai oficiální potvrdila, že dalšími členy sportovní rodiny N budou po hatchbacku a liftbacku i30 také modely i20 a sportovně-užitkový Tucson. Peprnější verzi SUV automobilka právě začala poodhalovat světu, ale nenechte se zmást. Nejde totiž o ryze sportovní Tucson s výkonnější technikou, ale pouze optický paket N Line.

 

Korejská automobilka se letošního autosalonu v Ženevě nezúčastní, takže premiéra novinky proběhne s největší pravděpodobností jen online. Úvodní tmavé snímky toho příliš neukazují, všimnout si můžeme diodových světlometů, přepracované přídě, či větších tmavých kol z lehkých slitin.

Sportovněji vypadající varianta se bude odlišovat také v interiéru, kde auto dostane kontrastní prošívání, kožené čalouněné či „enkové“ odznáčky zdobící některé prvky vnitřku, například voliče samočinné převodovky.

 

V oblasti motorů má zůstat vše při starém. Také Tucson N Line tedy přijede se dvěma benzinovými a dvěma dieselovými motory, jakož i vznětovým mild-hybridem s dvoulitrem a 48voltovou palubní sítí. Hybridní diesel nabízí Hyundai jako první v segmentu. Na některé změny ale přeci jen přijde řada. Podvozek má být sportovně tužší a vůz prý dostane i výkonnější brzdy.

Pokud jde o Hyundai Tucson N, toho se dočkáme až v roce 2020 a do vínku dostane zážehovou pohonnou jednotku o výkonu kolem 300 koní v kombinaci s pohonem všech kol. Srovnání s takovou Cuprou Ateca se tedy vyloženě nabízí.