Nošovický závod Hyundai daroval tři auta Autodromu Most!

Nošovický závod Hyundai daroval tři auta Autodromu Most!

Nošovická automobilka Hyundai darovala, resp. za symbolickou jednu korunu prodala, tři auta Autodromu Most. Jedná se o vozy z tzv. předsériové výroby, které nemohou být registrovány pro provoz na veřejných komunikacích. Po instalaci barevných polepů a po namontování světelných ramp, majáků a dalšího vybavení budou auta sloužit při závodech na mosteckém okruhu.

 

Před zahájením sériové výroby každého modelu vznikne v nošovické automobilce Hyundai Motor Manufacturing Czech několik vozidel, která jsou zcela funkční a plně vybavená, ale nemohou být registrována pro provoz na veřejných komunikacích, protože byla vyrobena před oficiálním datem zahájení sériové výroby. Tato auta automobilka zpravidla rozdává technickým školám – od učilišť přes průmyslovky až po vysoké školy – několik jich ale jezdí i v uzavřených areálech např. na Letišti Mošnov nebo na Masarykově okruhu v Brně.

Dnes byla z areálu společnosti HMMC vypravena zásilka tří aut pro Autodrom v Mostě. Jedná se o dvě sportovní auta Hyundai i30 N a i30 Fastback N a jeden standardní i30 Fastback. Ostrá sportovní auta s motorem o výkonu 275 koní budou na okruhu sloužit jako tzv. Safety Car a Medical Car, standardní i30 Fastback je určen pro převoz osob, např. traťových komisařů, po okruhu.

Auta po příjezdu do Mostu čeká polep barevnými fóliemi a logy partnerů a instalace nezbytného vybavení – světelných ramp a majáků, komunikačního zařízení, v případě Medical Caru i speciálního vybavení pro poskytování první pomoci v případě havárie na trati. 

Slavnostní předání vozů Hyundai se na Autodromu Most se uskuteční ještě do letních prázdnin.